Exportní balení

Používané obalové materiály

Při exportním balení se kombinuje řada materiálů, přičemž každý pomáhá chránit přepravovaný produkt před určitými negativními vlivy. Vhodnou kombinací těchto materiálů je pak zajištěna maximální ochrana výrobku během přepravy a skladování.

Dřevěné obaly

Dřevěná plně opláštěná bedna vyrobená z dřevěných hoblovaných desek, překližky nebo dřevoštěpkových OSB desek. Tento druh beden se používá pro balení běžného strojního zařízení, strojních součástí, zařízení citlivých na mechanické poškození, ohrožené krádeží nebo ztrátou. Hmotnost přepravovaného zboží v bedně může být až několik desítek tun.

Bedny spárové jsou jednodušší a levnější variantou plně opláštěných beden. Používají se pro méně náročné přepravy nebo pro přepravu výrobků, kterým stačí menší ochrana.

Dřevěné přepravní přípravky (palety, podlahy, podkladky, sedlové kolíbky, „saně“, kozy apod.) jsou používány pro přepravu objemných zásilek, které nejsou baleny do beden. Slouží hlavně k zabezpečení přepravní polohy a fixace výrobku ke kontejneru, paletě, lodi apod. a pro vytvoření manipulační jednotky ze zásilky.

Dřevěné palety jsou jedním z nejlevnějších obalů, který umožňuje vytvořit z výrobku manipulační jednotku. Jsou nenahraditelné pro přepravu rozměrných výrobků, pro které jsou bedny nevhodné (z hlediska nárůstu přepravních rozměrů). Výborná aplikace palet a podlah je i ve spojení s teplem smrštitelnými fóliemi, např. MilCorr®.

Více informací o dřevěných obalech najdete na stránkách našeho výrobního závodu www.redwooden.cz.

Leták DŘEVĚNÉ OBALY ke stažení.

 

Kovové rámy a hrany

Kovové rámy slouží k upevnění či ukotvení velmi těžkých předmětů, pokud je dřevěný rám nedostačující. Kovové hrany se používají v kombinaci s dřevěnými obaly v případech, kdy je potřeba zpevnit hranu a umožnit tak bezpečné použití manipulační techniky (např. řetězy jeřábu).

 

Fólie

Fólií používaných v rámci exportního balení je celá řada. Počínaje obyčejnými polyetylenovými fóliemi, přes bublinkové fólie, fólie s aditivy (např. VpCI® inhibitory koroze), až po speciální teplem smrštitelné fólie a barierové fólie.

VpCI® fólie představují univerzální a z hlediska aplikace nenáročnou dlouhodobou antikorozní ochranu balených předmětů. Používají se zároveň jako ochrana před pronikáním vlhkosti a prachu do beden a k baleným předmětům. VpCI® fólie mohou mít podobu klasických (PE), teplem smrštitelných nebo bublinkových fólií. Tyto fólie navíc chrání produkt proti poškrábání.

Speciální fólie MilCorr® jsou vhodné pro přepravu a dlouhodobé skladování a mohou nahradit i transportní bedny. Jde o pevné, teplem smrštitelné fólie s inhibitory koroze VpCI®, které pevně obepnou balený produkt.  Fólie MilCorr® získaly prestižní ocenění Obal roku 2014.

Leták MILCORR ke stažení.

Bariérové fólie se v kombinaci s vysoušedly používají jako neprodyšný obal zabraňující negativnímu působení vnějších vlivů prostředí na výrobek.

Více informací o fóliích najdete na stránkách našeho výrobního závodu www.merylplast.cz.

Vázací pásky

Vázací a páskovací systémy fixují výrobky v obalu nebo i mimo obal proti vzájemnému posunu během manipulací a přepravy. Mohou být používány i jako kotvící prvky k přepravním plošinám a dopravním prostředkům.

Konzervanty a vysoušedla

Konzervační prostředky VpCI® slouží k dlouhodobé ochraně povrchu nebo k ochraně povrchů při extrémních přepravních podmínkách. V nich obsažené inhibitory koroze se postupně uvolňují, migrují uvnitř obalu a chrání povrch i v místech případného drobného poškození konzervačního nátěru.

Vysoušedla se používají všude tam, kde je žádoucí snížit vlhkost uvnitř obalu. Dávkování vysoušedel je přesně dimenzované podle objemu daného produktu. Nejefektivnější použití je v kombinaci s bariérovými fóliemi, které mají velmi nízké hodnoty paropropustnosti.

Další obaly

Mezi další obalové materiály používané v rámci exportního balení patří pěnový polyetylen, kterým se obalují různé ostřejší a vyčnívající prvky balených předmětů, čmíž se zamezí jejich poškození a protržení ochranné fólie.

Hojně se používají také různé lepicí pásky, stretch fólie, lamely NOLCO-FLEX, papír atd.

 

Prohlédněte si KOMPLETNÍ NABÍDKU OBALOVÝCH MATERIÁLŮ.

 

  • Vinohradská 366/91, 618 00 Brno
  • tel.: +420 548 210 500
  • e-mail: info.cz@tart.eu

Copyright © 2014 TART, všechna práva vyhrazena  |  Zásady používání cookies  |  Nastavení cookies  |  Zásady ochrany osobních údajů

Kurzor.net